2 værelses lejlighed i København V

Faciliteter

Areal
56m2
Værelser
2 værelser
Type
Lejlighed
Indflytningsdato
Dato
5 dage siden
Udlejningsperiode

Depositum:

9.000 kr

Leje per måned:

9.000 Kr/md

Boligen er netop blevet udlejet, og derfor kan udlejer ikke kontaktes.

1726 2 vær. lejlighed, 56 m2, Arkonagade 4., 9000 mdr forudbetalt leje, 9000 i depositum, overtagelse 1. Juli, husdyr tilladt, møbleret, delvist møbleret, tørretumbler, opvaskemaskine, køleskab, tekøkken, kælderrum Lækker nyistandsat Vesterbrolejlighed Lækker nyistandsat lejlighed i hjertet af København til udlejning i 3 måneder. Lejligheden er nyistandsat i 2020 og står enten fuldt eller delvist møbleret ved overtagelse. Lejligheden ligger på Arkonagade på 4. sal, som er en sidegade til Sønder Boulevard. Lejligheden består af to store lyse værelser, hvor det ene er indrettet som soveværelse og det andet som stue. Lejligheden har derudover separat køkken med opvasker samt et lille københavner-toilet/bad. Fra køkkenet kan man komme gennem bagtrappen til foreningens inder gård, hvor der findes en terrasse med bænke og gasgrill, som man har brugsret til. Fra inder gården er der direkte forbindelse til foreningens vaskekælder. Vaskekælderen består af to vaskemaskiner og en tørretumbler, som deles af lejlighedens opgang og naboopgangen. Går man længere ud i gården, kommer man ud i et stort og lækkert areal med græsplæne, fodboldbane, lejeplads og skralderum mm. Lejligheden udl...